Reklama
Zamów tachobuch na Francję

Citroën Jumper przewoził 2500 kg suszu wartego ponad milion złotych

Citroën Jumper przewoził 2500 kg suszu wartego ponad milion złotych

Nielegalny tytoń wyceniono na 1,15 miliona złotych – zatrzymany przez polskie służby biały Citroën Jumper przewoził 2500 kg suszu.

Zatrzymany na terenie gminy Trzebiel w województwie lubuskim furgon dosłownie po dach załadowany był nielegalnym suszem tytoniowym.

Zobacz też: Używany Citroën Jumper 230 2.5 D – Ruda tańczy jak szalona (zdjęcia)

Zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki SG w Tuplicach przy pomocy lubuskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej susz ważył 2500 kg i gdyby trafił na rynek to skarb państwa straciłby niemal 1 150 000 złotych.

Zatrzymanego 35-letniego mieszkańca województwa lubuskiego grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie.

Ponadto za przewóz towarów akcyzowych bez zgłoszenia go do rejestru SENT 35-latka nałożono mandat karny w wysokości 7500 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.

W zasadzie można by rzec, że za przeciążenie busa grozi mu do 3 lat i dostał 7500 złotych… O, jakby takie kary były za przekroczenie DMC to i stawki z kilometra by wzrosły i transport by się w końcu opłacał 😉

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Komentarze