Reklama

Sklep mobilny w zabudowie kontenerowej

Sklep mobilny w zabudowie kontenerowej

Różnorodność dostępnych na polskim rynku zabudów samochodów dostawczych może zaimponować każdemu kierowcy. Czym jest LAMBox? Komu może się przysłużyć mobilna wystawa lub sklep?

Mobilność okazuje się być dzisiaj skutecznym kluczem w walce o uwagę klienta – wspiera sprzedaż, buduje pozytywny wizerunek i przede wszystkim podnosi konkurencyjność firmy.

Dostajemy unikalną szansę dotarcia do konsumentów w każdym miejscu i czasie.

Reklama

Czym jest LAMBox?

Zabudowa LAMBox to nawet 22,5 m3 przestrzeni ładunkowej do zagospodarowania.

W konstrukcji kontenerowej, lekkiej i uniwersalnej, składającej się z paneli Sandwich, kabina kierowca jest zintegrowana z zabudową. Takie innowacyjne podejście do zabudowy samochodów dostawczych sprawia, że możemy przystosować nadwozie do niemal każdej branży.

Postój, szybki rozruch i start

Zaangażowanie nawet jednej osoby wystarczy, aby szybko uruchomić ekspozycję. Mobilność nie zna ograniczeń, pór roku i czasu. Działania można prowadzić latem, a jeśli wymaga tego strategia firmy, także przenieść się pod zimowe stoki, wjechać do hali targowej. Wbrew pozorom mobilna ekspozycja nie ma ograniczenia sezonowego.

Funkcjonalność konstrukcji montowanej na podwoziu samochodu dostawczego daje spore możliwości własnej konfiguracji wnętrza i doboru wewnętrznych elementów konstrukcyjnych.

Mobilna wystawa – przykłady

Przyjrzyjmy się, jak zabudowa kontenerowa może przybrać formę mobilnej wystawy. Czy producent armatury łazienkowej jest zdany tylko na sklep stacjonarny i tradycyjną zabudowę targową? Czym może zaimponować producent tarcz diamentowych wybierając się w teren? Kto umieścił szlaban drogowy w zabudowie?

Przykład 1: mobilny showroom klasy premium

Jednobryłowa zabudowa kontenerowa przyciąga wzrok aerodynamicznym kształtem i atrakcyjnym wzornictwem. Przetłoczenia LAMBoxa podkreślają walory wizualne i poprawiają aerodynamikę pojazdu. Ważnym atrybutem jest gładka, laminowana powierzchnia zabudowy pozwalająca na jej oklejenie według upodobań i życzeń klienta.

Cel wdrożenia pojazdu przez klienta był czytelny – prezentacja oferty i rozwiązań technicznych na pokazach w Polsce i w Europie.

Producent armatury łazienkowej po podniesieniu uchylnej klapy odsłania swoją ofertę skrytą za przezroczystymi i przesuwnymi drzwiami. W zasięgu wzroku znajdują się kluczowe rozwiązania techniczne. Można je dotknąć, sprawdzić, przetestować. Obok ekran TV na przedniej ścianie. W pobliżu stojaki z ulotkami.

Dużym atutem wnętrza jest możliwość dostosowania do bieżących potrzeb. Innymi słowy, klient już kilka razy w ciągu roku zmodyfikował ekspozycję poprzez dodawanie lub usuwanie wybranych rozwiązań.

Jak ilustrują zdjęcia, pomysł na wszechstronny i atrakcyjny wizualnie pojazd nie skończył się na etapie projektowania wnętrza.

Oklejenie pojazdu dedykowaną grafiką zwiększyło walory wizualne pojazdu i podkreśliło jego indywidualny charakter.

Przykład nr 2: szkolenie w terenie

Diamentowe piły tarczowe, wiertła, maszyny, talerze szlifierskie – to wszystko znalazło się w mobilnej sali szkoleniowej. Sprawdzony pomysł w nowatorskiej formule. Niestandardowy pojazd wyruszył w trasę docierając do pracowników w oddziałach firmy. Pełni rolę mobilnej sali szkoleniowej.

Mobilna ekspozycja pełni także dwojaką rolę, wspiera sprzedaż i buduje wizerunek firmy – nowoczesnej, otwartej, przyjaznej klientowi czy pracownikowi. W umysłach konsumentów powstaje obraz firmy reagującej na zmiany w otoczeniu.

Przykład 3: mobilna… brama garażowa

Wydawałoby się, że niektóre produkty skazane są tylko na ekspozycję stacjonarną.

Poniższy przykład pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Jeden ze światowych liderów w branży automatyki garażowej i przemysłowej wyszedł poza utarte schematy.

Zobacz też: Nietypowy Fiat Ducato z napędem 4×4 od Lamara

Na powierzchni 20 m3 zmieścił kilkanaście produktów ze swojej oferty. Od prostej rolety, poprzez zminiaturyzowaną wersję segmentowej bramy garażowej i przesuwnej po… szlaban.

Dwie klapy boczne uchylają się przez otwierają się na klientów oferując im pełen dostęp do ekspozycji.

Dodano cztery wysuwane podesty, a wnętrze oświetlone ledami by zbudować w pełni wszechstronny mobilny pojazd ekspozycyjny.

Ciekawostką pokazującą walory użytkowe zabudowy kontenerowej LAMBox jest to, że producent dostosował wymiary panelowej bramy garażowej do szerokości zabudowy (2235 mm).

Po zamontowaniu jej we wnętrzu, można przeprowadzić efektowne show. (więcej prezentuje film wideo).

Podsumowanie – czy warto postawić na mobilny sklep lub wystawę?

Klienci są dziś wszędzie. Korzyścią dla odwiedzających mobilną ekspozycję jest szansa na testowania produktu w zupełnie nowych i atrakcyjnych warunkach. Korzyścią dla klienta – właściciela pojazdu, staje się możliwość bezpośredniego kontaktu z pożądaną grupą odbiorców.

Zabudowa LAMBox w formie mobilnego sklepu czy wystawy to modelowy przykład na to, jak budować przewagę konkurencyjną za pomocą produktów użytecznych, nowoczesnych i atrakcyjnych wizualnie.

Partnerem materiału jest firma LAMAR Sp. z o. o.

Podziel się: