Reklama

 

Van Roku 2022 – wybór Czytelników dostawczakiem.pl

Van Roku 2022 – wybór Czytelników dostawczakiem.pl

W konkursie “Van Roku 2022 – wybór Czytelników dostawczakiem.pl” nominacji i finałowego rozstrzygnięcia dokonacie Wy sami!

Około 100 000 unikalnych użytkowników miesięcznie, 2460 artykułów opublikowanych przez niespełna 6 lat – myślę, że to już czas, żeby zrobić własny plebiscyt, który będzie okazją to jeszcze bliższego nawiązania relacji z Wami, czyli Czytelnikami dostawczakiem.pl.

Od zawsze to Wy współtworzycie ten portal i nie wyobrażam sobie, żeby Czytelnicy nie mieli bezpośredniego wpływu na wybór najlepszego Vana Roku. Ale po kolei.

Konkurs na najlepszy samochód dostawczy dostępny na polskim rynku odbędzie się w 2022 roku i składać się ma z trzech odsłon.

Pierwszy plebiscyt dotyczyć ma dużych samochodów (np. Fiat Ducato, Renault Master, Iveco Daily). Drugi konkurs wyłoni najlepsze modele z segmentu średnich vanów (m.in. Renault Trafic, Volkswagen Transporter, Toyota PROACE). W trzeciej edycji Czytelnicy dostawczakiem.pl zdecydują, która mała furgonetka (np. Volkswagen Caddy Cargo, Peugeot Partner, Renault Kangoo) okaże się najlepsza.

Każdy plebiscyt składać się będzie z dwóch etapów: w pierwszym poproszę na profilu dostawczakiem.pl na Facebooku o wskazanie najlepszego – Waszym zdaniem – modelu w danym segmencie.

Z wszystkich zgłoszonych przez Czytelników modeli dostawczaków do finału przejdą tylko trzy konkretne modele, nawet jeżeli na polskim rynku oferowane są ich bliźniacze konstrukcje. Oznacza to, że np. do finału oraz jazd testowych dopuszczona zostanie np. Citroën Berlingo, a nie jego klon w postaci Opla Combo czy Toyoty PROACE City.

Następnie te trzy finałowe vany przetestują trzej wyselekcjonowani przeze mnie Czytelnicy – chodzi o to, aby oceniali dane pojazdy wyłącznie ludzie, którzy mają spore doświadczenie z konkretnym segmentem pojazdów.

Przykładowo Czytelnik mający flotę dużych dostawczych samochodów lub kierowca jeżdżący takimi pojazdami na co dzień mają o wiele większe kompetencje na temat wypowiadania się o takich pojazdach, niż Czytelnicy jeżdżący mniejszymi o dwa segmenty furgonetkami.

Członkowie jury będą więc za każdym razem się zmieniać, chociaż dopuszczam sytuację, że jedna osoba (np. mająca styczność z małymi, średnimi i dużymi dostawczakami) może zostać zaproszona do udziału w pracach nad kolejnymi finałami konkursu.

Aby uniknąć niestosownych w przypadku plebiscytu relacji, żadna z firm, która zdecyduje się zostać Sponsorem czy Partnerem Głównym konkursu “Van Roku 2022 – wybór Czytelników dostawczakiem.pl”, nie będzie zależna od jakiegokolwiek producenta, importera czy dealera oferującego lekkie samochody użytkowe.

Podobny brak zależności czy powiązań zawodowych w stosunku do producenta, importera lub dealera wymagany jest od zaproszonych przez dostawczakiem.pl Czytelników, którzy znajdą się w gronie jury.

Wszystkie materiały związane z konkursem “Van Roku 2022 – wybór Czytelników dostawczakiem.pl” publikowane będą w specjalnej zakładce VAN ROKU 2022 i w zakładce aktualności oraz promowane będą na stronie głównej portalu.

Podziel się: