Brygadówka uderzyła w przepust. Kierowca stracił prawo jazdy

Brygadówka uderzyła w przepust. Kierowca stracił prawo jazdy

Na DK 15 brygadówka uderzyła w przepust. Ranni pasażerowie i kierowca trafili do szpitali. Policjanci zatrzymali prowadzącemu busa.

Do bardzo groźnego wypadku doszło w piątek 9 lutego na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Białym Piątkowem a Miłosławiem (woj. wielkopolskie).

Według policyjnych ustaleń kilka minut po godzinie 6:00 nad ranem kierujący Iveco Daily jadąc w kierunku Wrześni stracił panowanie nad pojazdem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych.

Reklama

W konsekwencji brygadówka, którą podróżowały 4 osoby, zjechała z „krajówki” i wpadła do rowu po drugiej stronie drogi uderzając w betonowy przepust.

Na miejscu pojawiło się aż 9 zastępów straży pożarnej, którzy zajęli się odłączeniem akumulatora w dostawczaku i ewakuowaniu 3 osób ze zmiażdżonego wnętrza pojazdu. Jedna z osób sama wydostała się z Iveco.

Ostatecznie 48-letni kierowca z Jarocina oraz pasażerowie brygadówki trafili karetkami do szpitali we Wrześni, Środzie Wielkopolskiej oraz Jarocinie.

Ponadto przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy z powodu spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło zdjęć: OSP Miłosław

Podziel się: