Reklama
stats

Dostawczak to nie PKS – 21 budowlańców w 3-osobowym Sprinterze

Dostawczak to nie PKS – 21 budowlańców w 3-osobowym Sprinterze

Funkcjonariusze wrocławskiej „drogówki” zatrzymali dostawczego Mercedesa Sprintera, który poza sprzętem budowlanym dał radę pomieścić też 21 budowlańców.

Niemałe musiało być zdziwienie policjantów, kiedy odkryli, że w zarejestrowany jako 3- osobowy bus przewozi na pace – poza sprzętem budowlanym – jeszcze 18 kolejnych pasażerów. Do tej niecodziennej kontroli doszło w poniedziałek 19 grudnia około godziny 18:40 na wrocławskiej ulicy Armii Krajowej.

Zobacz też: Test Mercedes Sprinter 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

Wobec tak znacznego przekroczenia dozwolonej liczny przewożonych w pojeździe osób (w zasadzie wystarczyłoby więcej niż 2 niż pozwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym), policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Do tego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali też dowód rejestracyjny Mercedesa z uwagi na wykryte usterki techniczne w pojeździe.

Jak to skomentować? No cóż, pewnie to się tym budowlańcom pierwszy i ostatni tak zdarzyło podróżować, chociaż… ta ławeczka i te czerwone uchwyty sugerują zupełnie co innego.

Źródło zdjęć: Policja Wrocław

Podziel się: