Reklama
stats

Fiat Ducato 4×4 na Caravan Salon 2017 w Düsseldorfie

Fiat Ducato 4×4 na Caravan Salon 2017 w Düsseldorfie

Na Caravan Salon 2017 w Düsseldorfie zaprezentowany zostanie Fiat Ducato 4×4 Expedition. Auto ma stały napęd na obie osie ze sprzęgłem wiskotycznym.

Caravan Salon 2017 to największa wystawa na świecie dla samochodów kempingowych i przyczep kempingowych. Dla zwiedzających targi będą dostępne od 26 sierpnia do 3 września, a wśród zaprezentowanych nowości będzie m.in. Fiat Ducato 4×4 Expedition 2017 – kamper bazujący na nadwoziu furgon.

Podobnego kampera Fiat pokazał już w zeszłym roku na targach w Stuttgarcie. Wtedy jednak za układ 4×4 odpowiadała francuska firma Dangel.

Reklama

Zobacz też: Fiat Ducato 4×4 pojawi się na rynku jeszcze w 2017 roku

Teraz, jak wynika z oficjalnego komunikatu, Ducato 4×4 oferowany będzie we wszystkich wersjach tego modelu, czyli zarówno dla furgonów, jak i podwozi do zabudowy.

Już wiadomo, że Dukat otrzyma fabryczny układ 4×4 z centralnie umieszczonym sprzęgłem lepkościowym, czyli tzw. wiskozę. Do potrzeb wersji 4×4 przeprojektowany zostanie elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESC.

Kiedy Fiat Ducato 4×4 pojawi się w Polsce? – Planujemy taką wersję wprowadzić jesienią. Wówczas dopiero będą dostępne cenniki i specyfikacja – informuje Dorota Obłękowska, manager do spraw public relations FCA Poland S.A.

Zobacz też: Wywrotka trójstronna D.A.C. na podwoziu Fiata Ducato

Wykorzystanie w Ducato 4×4 prostego, a więc i mniej ingerującego w konstrukcję i zarazem cenę układu 4×4 to zdecydowanie inna filozofia, niż oferować na Master 4×4, który także pojawić się miał w tym roku na polskim rynku (czy tak będzie, tego jeszcze nie wiadomo). W przypadku Renault dołączany napęd na przednie koła przygotowała niemiecka firma Oberaigner Automotive i w skład tej adaptacji wchodzi m.in. reduktor.

Źródło zdjęć: Fiat

Podziel się: