Reklama
stats

Ford Ranger z tytułem International Pick-up Award 2020

Ford Ranger z tytułem International Pick-up Award 2020

Jurorzy docenili nowy silnik 2.0 EcoBlue oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa – Ford Ranger z tytułem International Pick-up Award 2020.

Ford powinien mieć powody do zadowolenia, bo to pierwszy raz w historii, kiedy tytuł Międzynarodowego Vana Roku oraz Międzynarodowego Pick-upa Roku zdobył ten sam producent.

Branżowi dziennikarze przyznali podczas uroczystej gali na targach Solutrans 2019 w Lionie nie tylko nagrodę International Van of the Year 2020.

Reklama

Natomiast w ramach konkursu International Pick-up Award 2020 przedstawiciele redakcji z 18 krajów najwyżej ocenili Forda Rangera.

Zobacz też: International Van of the Year 2020 dla hybryd Ford Transit Custom

Pick-up Forda doceniony został m.in. za nową bardziej ekologiczną jednostkę napędową 2.0 EcoBlue (dostępną o mocach 130, 170 oraz 213 KM), ale też i za zaawansowane systemy bezpieczeństwa, w tym zapobiegający kolizjom i wypadkom Pre-Collision Assist czy Traffic Sign Recognition rozpoznający znaki drogowe.

Po trzydniowym teście, który odbył się w Szwecji jurorzy IPUA przyznali 78 punktów Rangerowi, przed Mitsubishi L200 oraz Toyotą Hilux.

W zmaganiach na szwedzkich drogach i bezdrożach udział wzięły także odświeżony Nissan Navara czy bliźniaczy konstrukcyjnie Renault Alaskan (nie oferowany w Polsce, chociaż takie były oficjalne zapowiedzi), a także drugi Ford Ranger w wersji Raptor.

Przypomnieć należy, że dla Forda  to już drugi tytuł Międzynarodowego Pick-upa Roku – wcześniej ten model zdobył tą nagrodę w 2013 roku.

Źródło zdjęć: Ford, IPUA

Podziel się: