Reklama

Jednego dnia odzyskali aż 3 skradzione Mercedesy Sprintery

Jednego dnia odzyskali aż 3 skradzione Mercedesy Sprintery

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 30 października aż 3 skradzione Mercedesy Sprintery o łącznej wartości 102 000 złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w niedzielę 30 października zatrzymali w miejscowości Sztabin dwa Mercedesy Sprintery na białoruskich tablicach rejestracyjnych. Za kierownicą obu aut siedzieli obywatele Białorusi.

Zobacz też: Test Mercedes Sprinter 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

W trakcie działań kontrolnych okazało się, że oba busy są kradzione. Kierowca jednego ze Sprinterów okazał podrobiony dokument na wzór białoruskiego dowodu rejestracyjnego. Drugi z zatrzymanych mężczyzn pokazał dowód rejestracyjny całkowicie innego pojazdu.

Pogranicznicy dzięki systemowi SIS ( System Informacyjny Schengen) potwierdzili, że Mercedesy – jeden z 2005, a drugi z 2006 roku – zostały skradzione z terytorium Niemiec. Ich szacunkowa wartość to odpowiednio 30 oraz 42 tys. złotych.

W trakcie dalszych czynności obaj mężczyźni – jeden w wieku 42, a drugi 30 lat – zostali przekazani Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

Jeszcze tego sama dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali kolejnego, trzeciego już Mercedesa Sprintera z 2002 roku. Pojazd skradziony w Andorze wyceniono na 32 tysiące złotych i po wykonaniu niezbędnych czynności został przekazany policjantom z komendy powiatowej w Sokółce.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: