Karawanem na rodzinne wakacje po Polsce – Polonez Truck od Jordana

Karawanem na rodzinne wakacje po Polsce – Polonez Truck od Jordana

Kiedyś ten Polonez Truck pracował dla domu pogrzebowego w Legionowie. Teraz Jordan wybrał się byłym karawanem na rodzinne wakacje po Polsce!

Może to nie typowy kamper, bo nikt w nim nie śpi, ale i tak to ciekawa historia z Polonezem Truckiem DC w tle. – To Truck 1.9 D z 2001 roku. Ma tylko 69 tys. kilometrów przebiegu – wyjaśnia Jordan, który zaznacza, że autem podróżują w dwie dorosłe osoby z trójką dzieci.

Zobacz też: Polonez Truck Roy z przebiegiem 780 000 km – 21 lat w jednych rękach

Reklama

Jordan na co dzień mieszka z rodziną w Wielkiej Brytanii, ale na wakacje przyjechali do Polski.

– Według plany podróży do zwiedzenia jest Gdańsk, Hel,  Malbork a potem okolice Warszawy. Dalej Kraków i może Słowacja. A w drodze powrotnej przez Wrocław, Krotoszyn i do moich rodziców do Krosna Odrzańskiego – mówi Jordan, właściciel Trucka, który nazwany został Apokalipsa.

– Samochód pracował wcześniej jako karawan w jednej z firm w Legionowie pod Warszawą o takiej właśnie nazwie – tłumaczy Jordan.

Truck z zabudową Bella wzbudza zainteresowanie przechodniów i innych kierowców, co nawet sprawia frajdę właścicielowi, który mówi, że nawet mógłby w nim spać, chociaż tylna przeszklona zabudowa służy do wożenia bagaży.

Zobacz też: Polonez Truck na krańcu Europy – kiedyś robol teraz podróżnik

Jak na razie w trakcie podróży (już przejechane ponad 1 300 km) trzeba było trochę pospawać i zająć się zawieszeniem, tłumikami a także znaleźć podporę wału i krzyżaki.

W każdym razie gratulujemy pomysłu na wakacyjne wojaże starym Polonezem Truckiem, który – nomen omen – zyskał drugie życie!

Źródło zdjęć: Jordan

Podziel się: