Reklama
stats

Kurierski Mascott na lewych taflach i z zatartym nr VIN

Kurierski Mascott na lewych taflach i z zatartym nr VIN

Kontrola kurierskiego Renault Mascott zakończyła się odholowaniem busa na parking strzeżony – był na lewych taflach i miał zatarty nr VIN.

Do całej sytuacji doszło w czwartek, 23 maja na drodze ekspresowej S19. Pracujący tam inspektorzy WITD Lublin ściągnęli na kontrolę realnej wagi pojazd dostawczy przewożący przesyłki kurierskie z Lublina do Kraśnika.

Jak się okazało, „Krokodyle” nie mylili się podejrzewając przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej tego busa – zarejestrowany z 3,5-tonowym DMC pojazd ważył realnie 5,2 tony.

Reklama

Jednak to nie przeciążenie auta o 1,7 tony był największym problemem podczas spotkania z ITD, które wystawiło za to mandat karny w wysokości 1700 zł.

Noszące ślady ingerencji w pole nr VIN auto dostawcze zostało odholowane na parking strzeżony.

Przy szczegółowych oględzinach Mascotta stwierdzono, że tablice rejestracyjne zostały przełożone z innego Renault a numer identyfikacyjny VIN został częściowo zeszlifowany, co uniemożliwiło „lubelskim Krokodylom” jednoznaczną identyfikację samochodu.

W związku z powyższym na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, a busa, jako dowód procesowy, odholowano na parking strzeżony. Do tego o stwierdzonych nieprawidłowościach dowie się też Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dziesięć =