Reklama
stats

MAN TGE dla ITD – 32 sztuki odebrane w Kutnie

MAN TGE dla ITD – 32 sztuki odebrane w Kutnie

Nowe radiowozy MAN TGE dla ITD – 32 sztuki odebrane w siedzibie AMZ-Kutno otrzymały specjalistyczną zabudowę wyposażoną m.in. w dymomierz czy przenośne wagi.

W piątek 8 maja w siedzibie firmy AMZ-Kutno odbyła się uroczystość przekazania 32 nowych pojazdów przeznaczonych dla Inspekcji Transportu Drogowego.

To część dostawy w ramach przetargu wygranego przez MAN Truck & Bus Polska, który dostarczyć ma samochody wraz z osprzętem, natomiast firma AMZ -Kutno wykonała zabudowę jako podwykonawca.

Reklama

Specjalistycznie wyposażone furgony na bazie MAN-a TGE otrzymały poza oznakowaniem i sygnalizacją np. tester diagnostyczny EOBD umożliwiający podpięcie się inspektorów do systemu pokładowego kontrolowanego pojazdu, dymomierz umożliwiający pomiar spalin czy sonometr do sprawdzenia poziomu emitowanego przez auto hałasu.

Zabudowa przygotowana przez AMZ-Kutno, poza częścią biurową, otrzymała także przenośne wagi do kontroli masy rzeczywistej pojazdów, zestaw do sprawdzenia wysokości i długości samochodów i zestawów pojazdów, a nawet pirometr laserowy pozwalający sprawdzić temperaturę tarcz hamulcowych.

Zobacz też: Test: MAN TGE 3.140 – dostawczy superMAN? (wideo, zdjęcia)

Nowe 32 furgony napędzane 2-litrowymi turbodoładowanymi silnikami o mocy 177 KM czekają na odbiór przez Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego, a kolejne 32 egzemplarze trafią do oddziałów inspekcji w ciągu najbliższych tygodni.

Nowe MAN-y TGE 3.180 zostały zakupione w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego” wycenionego na przeszło 28 mln zł.

To kolejny etap realizacji wielomilionowego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Obecnie w trakcie realizacji jest też procedura zakupu 16 Mobilnych Jednostek Diagnostycznych, które trafią do każdego z województw w Polsce – całkowity koszt realizacji projektu wyniesie blisko 66 mln zł.

Źródło zdjęć: AMZ-Kutno

Podziel się: