Reklama

 

MAN TGE jako pomoc drogowa z hydrauliczną platformą

MAN TGE jako pomoc drogowa z hydrauliczną platformą

Na Międzynarodowych Targach Ratownictwa oraz Pomocy Drogowej w Kassel firma Tischer Fahrzeugbau pokazała nowego MAN-a TGE z hydrauliczną platformą.

Targi IFBA (Międzynarodowych Targach Ratownictwa oraz Pomocy Drogowej) w niemieckim Kassel odbywają się w tym roku w dniach od 18 do 20 maja.

Zobacz też: Renault Master z hydrauliczną platformą od firmy TEVOR

Wśród zaprezentowanych nowości pojawił się wchodzący właśnie na pierwsze europejskie rynki MAN TGE. Zabudowę do auta wykonała firma Tischer Fahrzeugbau GmbH, której siedziba mieści się w bawarskim mieście Waldmünchen.

Zaprezentowany w Kassel MAN TGE to wersja 5.180, czyli z 5,5 tonowym DMC oraz najmocniejszą 177-konną odmianą silnika 2.0 TDI.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

MAN TGE to konstrukcyjny brat bliźniak Volkswagena Craftera II generacji. Oba auta produkowane są w polskiej fabryce w Białężycach pod Wrześnią.

O ile jednak oficjalna produkcja VW Craftera rozpoczęła się 24 października 2016 roku, to pierwszy egzemplarz “TGE-la” opuścił zakłady Volkswagen Września dopiero 3 kwietnia 2017 roku. Nowy dostawczak MAN-a najpierw pojawi się na Niemczech, Holandii oraz Austrii, a w późniejszym czasie trafi także na kolejne europejskie rynki.

Źródło zdjęcia: Facebook/MAN TGE

Podziel się: