Reklama

MAN TGE jako pomoc drogowa z hydrauliczną platformą

MAN TGE jako pomoc drogowa z hydrauliczną platformą

Na Międzynarodowych Targach Ratownictwa oraz Pomocy Drogowej w Kassel firma Tischer Fahrzeugbau pokazała nowego MAN-a TGE z hydrauliczną platformą.

Targi IFBA (Międzynarodowych Targach Ratownictwa oraz Pomocy Drogowej) w niemieckim Kassel odbywają się w tym roku w dniach od 18 do 20 maja.

Zobacz też: Renault Master z hydrauliczną platformą od firmy TEVOR

Reklama

Wśród zaprezentowanych nowości pojawił się wchodzący właśnie na pierwsze europejskie rynki MAN TGE. Zabudowę do auta wykonała firma Tischer Fahrzeugbau GmbH, której siedziba mieści się w bawarskim mieście Waldmünchen.

Zaprezentowany w Kassel MAN TGE to wersja 5.180, czyli z 5,5 tonowym DMC oraz najmocniejszą 177-konną odmianą silnika 2.0 TDI.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

MAN TGE to konstrukcyjny brat bliźniak Volkswagena Craftera II generacji. Oba auta produkowane są w polskiej fabryce w Białężycach pod Wrześnią.

O ile jednak oficjalna produkcja VW Craftera rozpoczęła się 24 października 2016 roku, to pierwszy egzemplarz „TGE-la” opuścił zakłady Volkswagen Września dopiero 3 kwietnia 2017 roku. Nowy dostawczak MAN-a najpierw pojawi się na Niemczech, Holandii oraz Austrii, a w późniejszym czasie trafi także na kolejne europejskie rynki.

Źródło zdjęcia: Facebook/MAN TGE

Podziel się: