Mercedes-Benz V-klasa w nowej wersji Exclusive

Mercedes-Benz V-klasa w nowej wersji Exclusive

Niebawem u dealerów Mercedes-Benz będzie można zamówić V-klasę w nowej wersji wyposażeniowej Exclusive. Ceny wersji V220d rozpoczynają się od 251 200 zł (netto).

V-klasa z najnowszym pakietem Exclusive zadebiutuje na marcowych targach w Genewie. Niemiecki van wyposażony został m.in. w 19-calowe alufelgi, czy system Active Parking Assist ułatwiający parkowanie dzięki systemowi czterech kamer, które obejmują swoim zasięgiem obszar 360-stopni wokół pojazdu.

Zobacz też: Mercedes Sprinter 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

Do tego na liście wyposażenia znalazły się elektrycznie sterowane przednie fotele z aktywną wentylacją. Z tyłu zamontowano pojedyncze, klimatyzowane fotele, a o nagłośnienie dba system audio berlińskiej firmy Burmester z 16 głośnikami.

Aby zwiększyć wygodę podróżowania V-klasą w tunelu środkowym umieszczono 5-litrową lodówkę, a także dwa pojemniki na kubki z przodu oraz dwa podświetlane diodowo termouchywyt na kubki dla pasażerów z tyłu.

Pakiet Exclusive obejmuje również sportowe nakładki na pedały ze szczotkowanego aluminium i czarną lub porcelanową podsufitkę. Ponadto nowa wersja wyposażeniowa oferuje standardowo elektrycznie odsuwany panoramiczny dach o długości 190 cm i szerokości 112 cm, który posiada czujnik deszczu.

Jak on działa? Jeżeli pozostawimy naszą V-klasę z otwartym dachem i zacznie padać, system sam zmieni położenie dachu do pozycji uchylnej.

Jak wyglądać będą ceny V-klasy w wersji Exclusive? Wersja V220d z silnikiem o mocy 163 KM kosztuje 251 200 zł netto/308 976 zł brutto. Z kolei odmiana V250d, pod maską której pracuje już 190-konny turbodiesel – wyceniona została na 258 200 zł netto/317 586 zł brutto. Na pocieszenie można dodać, że w Polsce luksusowo wyposażony van Mercedesa dostępny będzie z dodatkowymi elementami wyposażenia, w tym z adaptacyjnym tempomatem Distronic Plus.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: