Motocykliści wyjechali na drogi – spójrz dwa razy, patrz w lusterka

Motocykliści wyjechali na drogi – spójrz dwa razy, patrz w lusterka

Motocyklowy sezon 2016 uznać można za otwarty, a wraz z nim pojawiły się pierwsze doniesienia o tragicznych w skutkach wypadkach z udziałem jednośladów.

W 2014 roku motocykliści uczestniczyli w 2 377 wypadkach, zginęło w nich 230 kierujących motocyklami oraz 7 ich pasażerów, a 1 964 motocyklistów i 269 pasażerów, zostało rannych. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nie zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – to najczęstsze przyczyny wypadków, w których uczestniczyli kierowcy jednośladów.

Miejmy jednak świadomość, że znaczna część tych zdarzeń była następstwem nie udzielenia pierwszeństwa przejazdu, niedostosowania prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania przez innych uczestników ruchu, w tym kierowców aut dostawczych.

Reklama

Do jednego z takich dramatycznych zdarzeń z udziałem pojazdu dostawczego doszło w niedzielę 17 kwietnia 2016 roku.

Tuż po godzinie 12:00 na ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach (woj. świętokrzyskie), Volkswagen T4 zderzył się z motocyklem marki Yamaha.

Zobacz też: Kierowca Boxera wjechał w śmieciarkę, bo oglądał film

Według policjantów przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez 28-letniego kierowcę busa, który chciał skręcić na pobliską stację paliw. Poszkodowany 51-letni motocyklista trafił do starachowickiego szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.

Źródło zdjęć: Państwowa Straż Pożarna Starachowice

Podziel się: