MPK Poznań kupiło 8 sztuk Iveco Daily Natural Power na gaz CNG

MPK Poznań kupiło 8 sztuk Iveco Daily Natural Power na gaz CNG

Zasilane sprężonym gazem ziemnym „Dajlaki” zastąpiły mocno wyeksploatowane Lubliny – MPK Poznań kupiło 8 sztuk Iveco Daily Natural Power na gaz CNG.

W połowie listopada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu odebrało od autoryzowanego dealera Iveco, firmy POL-CAR, 8 nowych samochodów przystosowanych do spalania CNG.

Wybór padł na Iveco Daily Natural Power z serii Blue Power, które napędza 3-litrowy silnik o mocy 136 KM.

Reklama

Przekazane MPK Poznań nowe samochody zastąpiły mocno wyeksploatowane Lubliny napędzane silnikami Diesla.

Zobacz też: Iveco Daily Blue Power – relacja z jazd ekologicznymi dostawczakami

Wśród 8 nowych „Dajlaków” 4 z nich to furgony a kolejne 4 to brygadówki ze skrzynią i plandeką.

Jak informuje na swoich stronach MPK Poznań Iveco Daily furgon kosztował 112 900 zł netto za sztukę, natomiast pojazdy z zabudową brygadową wycenione zostały na 120 750 zł netto za sztukę.

– Argumentem koronnym, który niewątpliwie miał wpływ na podjęcie decyzji o zakupie pojazdów technicznych napędzanych gazem CNG były zapisy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, obligujące przedsiębiorstwa działalności publicznej do wprowadzania oraz stopniowego zwiększania udziału pojazdów z napędami alternatywnymi w ogólnej liczbie taboru – mówił Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań.

Zobacz też: Iveco Daily 2019 – pierwsza jazda nowymi modelami (zdjęcia, wideo)

Iveco Daily Natural Power tankowane będą w Komornikach, gdzie znajduje się jedyna w okolicach Poznania publicznie dostępna stacja ze sprężonym gazem ziemnym.

Nowe Iveco Daily na CNG wykorzystywane będą przez służby zaplecza technicznego, w tym brygady torowo-sieciowe wykonujące naprawy oraz niezbędne prace związane z utrzymaniem infrastruktury.

Źródło zdjęć: Iveco

Podziel się: