Reklama

Na DK 19 kierujący Mercedesem Citanem śmiertelnie potrącił pieszego

Na DK 19 kierujący Mercedesem Citanem śmiertelnie potrącił pieszego

W czwartek 22 sierpnia w miejscowości Mosty na DK 19 kierujący Mercedesem Citanem śmiertelnie potrącił pieszego – ciężko ranny mężczyzna zmarł w szpitalu.

Jak informują policjanci z komendy w Kraśniku do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 10:00 przed południem na drodze krajowej nr 19 przy parkingu w Mostach.

Zobacz też: Nowy fotoradar na DK 71 w miejscowości Wola Zaradzyńska

Reklama

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym Mercedesem Citanem zbyt późno zareagował na hamujący przed nim pojazd.

Chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego auta kierujący czerwonym vanem zjechał na pobocze, gdzie uderzył w stojącego mężczyznę. Potem prowadzący Citana stracił panowanie nad autem i zatrzymał się na pobliskim drzewie.

Oczekujący na przejściu dla pieszych mężczyzna był reanimowany i w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala – niestety tam 37-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Policjanci z Kraśnika zabezpieczyli miejsce wypadku i prowadzą czynności wyjaśniające, które pozwolą na szczegółowe określenie przyczyn i okoliczności zdarzenia. W miejscu wypadku ruch prowadzony był wahadłowo a utrudnienia trwały kilka godzin.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: