Reklama

Na pace piasek bez przykrycia a na wadze wyszło 9 ton

Na pace piasek bez przykrycia a na wadze wyszło 9 ton

W Wieluniu inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli Iveco Daily, które przewoziło na pace piasek bez przykrycia. Do tego na wadze wyszło 9 ton.

W miniony wtorek 29 sierpnia „Krokodyle” z Sieradza prowadzili działania na terenie Wielunia reagując na skargi mieszkańców dotyczące przeładowywanych pojazdów.

Podczas patrolu inspektorzy wytypowali do sprawdzenia skrzyniowe Iveco Daily, które przewoziło piasek bez przykrycia ładunku na czas transportu. W efekcie piasek rozsypywał się po drodze.

Reklama

Na punkcie kontrolnym doszło do zważenia dostawczaka, który okazał się znacznie przekraczać 3,5-tonowe DMC pojazdu.

Warto przypomnieć, że za brak zabezpieczenia plandeką sypkiego ładunku przewożonego na otwartej skrzyni grozi 150 złotych mandatu. W tym wypadku o wiele większą karą skończyło się ważenie czerwonego Daily.

Realna waga Dajlaka dochodziła do 9 ton, przy czym tylko na tylnej osi spoczywała masa 6,6 tony! Ostatecznie inspektorzy ukarali kierowcę maksymalnym w tym wypadku mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i zakazali dalszej jazdy tak przeciążonym autem.

Warto jednak dodać, że tego samego dnia w Wieluniu „Krokodyle” z sieradzkiego oddziału ITD zatrzymali 6 podobnych pojazdów i każdy z nich był przeciążony.

Jednocześnie we wtorek inspektorzy z Łowicza przeprowadzili działania ukierunkowane na 3,5-tonowe ciężarówki i na 18 sprawdzonych pojazdów aż 16 było przeciążonych.

Wśród kierowców zatrzymanych dostawczaków znalazł się kierowca, który po przebadaniu alkomatem miał ponad 0,52 promila a to oznacza przestępstwo w postaci jazdy w stanie nietrzeźwości.

Inspektorzy wezwali na miejsce patrol policji z komendy w Łowiczu – teraz mężczyźnie grozić może do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5000 zł grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy na co najmniej 3 lata.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: