Narkotyki ukryte pod ładownią busa. Kierowca zatrzymany

Narkotyki ukryte pod ładownią busa. Kierowca zatrzymany

Funkcjonariusz CBŚP odnaleźli narkotyki ukryte pod ładownią busa jadącego z Hiszpanii do Polski. Kierowca „międzynarodówki” został zatrzymany.

Dzisiaj Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało dzisiaj, że w efekcie wspólnych działań ze Strażą Graniczną oraz Krajową Administracją Skarbową, doszło w ostatnim czasie do zatrzymania w Jędrzychowicach przy granicy polsko-niemieckiej busa, w którym odnaleziono ponad 100 kg marihuany.

Narkotyki ukryte były w przestrzeni pomiędzy podłogą ładowni, w skrytce pomiędzy profilami ramy pomocniczej.

Reklama

W ramach tych działań zatrzymano także kierowcę, który usłyszał już zarzuty w łódzkiej Prokuraturze Krajowej dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz przewozu narkotyków. Mężczyźnie grozi teraz nawet 20 lat pozbawienia wolności i na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany.

Według polskich służb czarnorynkowa wartość detaliczna zabezpieczonych narkotyków to około 5 mln zł.

Ostatnie działania mają związek z dotychczasową pracą funkcjonariuszami Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.

Chodzi o międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą zajmują się wewnątrzwspólnotowym przemytem z Hiszpanii do Polski znacznych ilości marihuany. Według polskich śledczych jednorazowy transport wynosił od około 65 do nawet ponad 100 kg narkotyku a grupa działała co najmniej od 2022 roku i mogła przemycić do Polski już przeszło 500 kilogramów marihuany.

Źródło zdjęć: CBŚP

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 20 =