Reklama
stats

Niesprawny Volkswagen LT a przyczepa przeciążona

Niesprawny Volkswagen LT a przyczepa przeciążona

Policjanci z Chełmna zatrzymali niesprawnego Volkswagena LT, który ciągnął także niesprawną i jednocześnie przeciążoną przyczepę.

We wtorek 21 maja funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chemnie zatrzymali do kontroli zespół pojazdów składający się dostawczego Volkswagena LT oraz przyczepy.

W trakcie sprawdzania stanu technicznego okazało się, że zarówno doka, jak i przyczepa posiadały usterki, które zapewne były powodem nie wykonania w terminie badań technicznych.

Reklama

W związku z tym policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne „LT-eka” i przyczepy, a kierowca otrzymał mandat karny za stan techniczny pojazdu.

Do tego na kierującego został nałożony drugi mandat, za przeładowanie przyczepy, bowiem minikoparka, którą przewoził była zbyt ciężka i jej masa spowodowała znaczne przekroczenie dopuszczalnej ładowności przyczepy. Łączna kwota mandatów dla kierowcy to… 400 złotych.

Zarówno kierowca jak i pasażer „pojazdu „LT-ka” otrzymali mandaty karne, a policjant skierował dokę i przyczepę na badanie techniczne.

Ponadto mandat karny w wysokości 100 złotych otrzymał również pasażer pojazdu, który podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Ostatecznie policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy do czasu przeładowania minikoparki na inny, przystosowany do tego pojazd. Teraz właściciel pojazdów musi naprawić usterki tak, aby VW oraz przyczepa przeszły pozytywnie badanie techniczne. W przeciwnym razie pojazdy nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =