Warto przypomnieć, że w ramach nowelizacji ustawy „Prawo o ruchu drogowym” oraz niektórych innych ustaw, od 3 marca 2026 roku kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym, mogą mieć zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
We wtorek 31 marca funkcjonariusze z grudziądzkiej grupy SPEED prowadzili działania z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości na drodze wojewódzkiej nr 534 w okolicach gminy Gruta (woj. kujawsko-pomorskie).


Wśród zatrzymanych trzech kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dozwoloną prędkość poza obszarem zabudowanym, dwóch prowadziło samochody dostawcze.
Pierwszym zatrzymanym był 30-letni kierowca dostawczego Volkswagena Transportera, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Kolejnym pojazdem, który przekroczył o ponad 50 km/h prędkość był Fiat Ducato prowadzony przez 62-latka – w tym przypadku przekroczenie wyniosło 51 km/h.
Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych oraz otrzymali po 13 punktów karnych. Ponadto policjanci – według obowiązującego od 3 marca prawa – zatrzymali obu kierowcom furgonów prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
Źródło zdjęć: Policja






Odpowiedzi
Napisz tu swoją opinię
W dupe ten pomiar se mogą…
urządzenie pomiarowe ma dokładność ±2km/h.
W pierwszym sądzie oddają i przepraszają.
kołchoz jebany.