Nowy Mercedes Sprinter III pojawi się na rynku do 2020 roku

Nowy Mercedes Sprinter III pojawi się na rynku do 2020 roku

Przygotowania w zakładach produkcyjnych już trwają – nowa generacja Mercedesa Sprintera pojawi się na światowych rynkach do 2020 roku.

Mercedes-Benz Sprinter I generacji pojawił się w sprzedaż w 1995 roku i odniósł spory sprzedażowy sukces, który od 2006 roku kontynuuje jego kolejne wcielenie.

Aktualnie produkowany Sprinter II przeszedł w 2013 roku facelifting i według oficjalnych zapowiedzi koncernu Daimler AG zastąpiony zostanie do 2020 roku przez całkowicie nową generację.

Reklama

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Przygotowania do rozpoczęcia produkcji nowego Sprintera już trwają o czym świadczy chociażby to, że argentyńskie zakłady Mercedesa niedaleko Buenos Aires zostaną rozbudowane – na co przeznaczono kwotę 150 milionów dolarów – a fabryka zatrudni dodatkowe 500 osób.

Prace nad wprowadzeniem do produkcji największego z rodziny Mercedes-Benz Vans modelu trwają też w innych fabrykach. W Europie Sprinter III wyjeżdżać będzie z linii montażowych w niemieckich zakładach w Düsseldorfie i Ludwigsfelde (podwozia pod zabudowę i fabryczne skrzynie ładunkowe).

W tym celu Mercedes-Benz Vans zainwestuje w oba te zakłady 450 milionów, z czego aż 300 milionów pochłonie przebudowa nadwoziowni, lakierni oraz montażowni w Düsseldorfie.

Mercedes-Benz będzie wytwarzać kolejną generację Sprintera również w USA. Na początku marca 2015 roku na lokalizację nowej fabryki wybrano miejscowość Charleston w Południowej Karolinie, w które zainwestowano 500 milionów dolarów.

Zobacz też: Mercedes wyprodukował trzy miliony Sprinterów

Aktualnie Sprintery na rynek amerykański są wytwarzane w Niemczech, następnie demontowane i po przepłynięciu oceanu powtórnie składane w USA. Tak zwany system SKD to skomplikowana operacja wymuszona przez wysokie amerykańskie stawki celne.

Jak będzie wyglądał Mercedes Sprinter III generacji i z jakimi jednostkami napędowymi będzie oferowany? Na to jeszcze za wcześnie, ale zaprezentowany w 2016 roku studyjny model Vision Van (na zdjęciu głównym) wyznacza już pewne kierunki stylistyczne, ale czy w ofercie będzie też elektryczny silnik? Tego też jeszcze nie wiadomo, chociaż wszystko na to wskazuje, że raczej tak.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: