Reklama

Olej napędowy i benzyna w górę. LPG ciągle tanieje

Olej napędowy i benzyna w górę. LPG ciągle tanieje

Średnie ceny na stacjach paliw rosną już trzeci tydzień z rzędu. Jedynie kierowcy jeżdżący na LPG dalej płacą coraz mniej, ale nie potrwa to już długo.

Jak wynika z analizy portalu e-petrol.pl największe przyrosty zanotował olej napędowy. W porównaniu do ubiegłego tygodnia paliwo to podrożało o 5 groszy i kosztuje aktualnie przeciętnie 3,89 zł za litr.

Z kolei 95-oktanowa benzyna utrzymuje przeciętny poziom 4,09 zł/l, co oznacza, że paliwo to podrożało w ciągu tygodnia o 4 grosze.

Reklama

Zobacz też: Paliwa w górę – 3,89 zł za litr oleju napędowego

Jedynie autogaz notuje ciągle spadki średnich cen detalicznych. Obecnie zapłacimy za LPG 1,61 zł/, czyli o 3 grosze mniej niż w zeszły tygodniu. Jak twierdzą jednak specjaliści z portalu e-petrol.pl, niedługo spodziewać się można niewielkiego wzrostu lub stagnacji cen autogazu ze względu na sytuację na rynku półhurtu.

W tym tygodniu najtańszym miastem, gdzie kierowcy mogli zatankować olej napędowy i benzynę Pb95 jest Lublin (odpowiednio 4,00 zł/l i 3,82 zł/l). Z kolei najtańszym miastem z autogazem są Kielce (przeciętnie 1,53 zł/l).

Źródło zdjęcia: BP

Podziel się: