Opel Vivaro i Movano z wadliwymi pompami próżniowymi

Opel Vivaro i Movano z wadliwymi pompami próżniowymi

General Motors Poland poinformowało, że w samochodach Opel Vivaro i Movano może dojść do nagłego uszkodzenia pompy próżniowej układu hamulcowego.

General Motors Poland Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że wyprodukowane w okresie od 2 do 15 października 2015 roku Ople Vivaro i Movano, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Celem akcji przywoławczej jest sprawdzenie pompy próżniowej wspomagania układu hamulcowego. Polskie przedstawicielstwo GM zadeklarował, iż właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki i zaproszeni do autoryzowanych serwisów, aby skontrolować oraz wyeliminować ewentualną usterkę. W Polsce sprawa dotyczy 40 egzemplarzy Opli Vivaro i Movano, a lista ich numerów VIN dostępna jest TUTAJ.

Reklama

Pod koniec grudnia podobną procedurę zastosowało wobec swoich klientów Renault Polska. Akcją serwisową objęto wtedy 42 sztuki modeli Master oraz Trafic.

Zobacz też: Renault Trafic i Master III generacji do serwisów

W przypadku dostawczych aut Renault również chodziło o ryzyko uszkodzenia pompy próżniowej wspomagania układu wspomagania, co w konsekwencji może spowodować zmniejszenie siły wspomagania hamulców oraz zmniejszenie mocy silnika.

Akcja przywoławcza General Motors Poland nie jest większym zaskoczeniem, gdyż Opel Movano to bliźniak Renault Mastera, a oba auta produkowane są we francuskim Batilly.

Z kolei Vivaro i Trafic to też bliźniacza konstrukcja, z tym, że pojazdy marki Opel/Vauxhall powstają głównie w fabryce w angielskim Luton, a auta Renault we francuskim Sandoville.

 

Podziel się: