Reklama

 

Opel Vivaro i Movano z wadliwymi pompami próżniowymi

Opel Vivaro i Movano z wadliwymi pompami próżniowymi

General Motors Poland poinformowało, że w samochodach Opel Vivaro i Movano może dojść do nagłego uszkodzenia pompy próżniowej układu hamulcowego.

General Motors Poland Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że wyprodukowane w okresie od 2 do 15 października 2015 roku Ople Vivaro i Movano, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Celem akcji przywoławczej jest sprawdzenie pompy próżniowej wspomagania układu hamulcowego. Polskie przedstawicielstwo GM zadeklarował, iż właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki i zaproszeni do autoryzowanych serwisów, aby skontrolować oraz wyeliminować ewentualną usterkę. W Polsce sprawa dotyczy 40 egzemplarzy Opli Vivaro i Movano, a lista ich numerów VIN dostępna jest TUTAJ.

Pod koniec grudnia podobną procedurę zastosowało wobec swoich klientów Renault Polska. Akcją serwisową objęto wtedy 42 sztuki modeli Master oraz Trafic.

Zobacz też: Renault Trafic i Master III generacji do serwisów

W przypadku dostawczych aut Renault również chodziło o ryzyko uszkodzenia pompy próżniowej wspomagania układu wspomagania, co w konsekwencji może spowodować zmniejszenie siły wspomagania hamulców oraz zmniejszenie mocy silnika.

Akcja przywoławcza General Motors Poland nie jest większym zaskoczeniem, gdyż Opel Movano to bliźniak Renault Mastera, a oba auta produkowane są we francuskim Batilly.

Z kolei Vivaro i Trafic to też bliźniacza konstrukcja, z tym, że pojazdy marki Opel/Vauxhall powstają głównie w fabryce w angielskim Luton, a auta Renault we francuskim Sandoville.

 

Podziel się: