Reklama
stats

Pociąg dosłownie przebił Transita – kierowca furgonu nie miał szans

Pociąg dosłownie przebił Transita – kierowca furgonu nie miał szans

Wczoraj w Niemczech na terenie gminy Uhldingen-Mühlhofen pociąg osobowy dosłownie przebił dostawczego Transita. Kierowca furgonu nie przeżył.

Do dramatycznego wypadku doszło w środę 22 maja chwilę po godzinie 8:00 rano na przejeździe kolejowym Untermaurach pomiędzy Überlingen-Nussdorf i Oberuhldingen (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia).

Jak wynika z ustaleń tamtejszych służb, kierujący dostawczym Fordem Transitem na niestrzeżonym przejeździe wjechał pod nadjeżdżający skład osobowy.

Reklama

Siła uderzenia była tak duża, że lokomotywa dosłownie przebiła nadwozie vana a pociąg pchał tak wrak jeszcze 300 metrów, zanim skład stanął w miejscu. Prowadzący busa został wyrzucony ze zmiażdżonej kabiny ponosząc śmiertelne obrażenia. Na szczęście w furgonie nie było innych osób.

Do tragicznego wypadku doszło nieopodal Jeziora Bodeńskiego. Niestety, kierowca Forda Transita zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Przybyli na miejsce strażacy zaopiekowali się 50 pasażerami pociągu – nikomu z nich nic się nie stało a policja wszczęła dochodzenie w sprawie zbadania dokładnych przyczyn tego wypadku.

W trakcie działań ratunkowo-porządkowych linia kolejowa Jeziora Bodeńskiego została zamknięta na czas nieokreślony.

Źródło zdjęć: Kreisfeuerwehrverband Bodenseekreis e. V.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 5 =