Reklama

Podrobiony VIN a skrzynia trefna – Sprinter wpadł w Hrebennem

Podrobiony VIN a skrzynia trefna – Sprinter wpadł w Hrebennem

W przejściu Hrebennem zatrzymano Mercedesa Sprintera z podrobionym nr VIN. Trefna okazała się też skrzynia biegów zamontowana w „906-tce”.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowali dzisiaj w komunikacie o sytuacji, do której doszło na polsko-ukraińskim przejściu w Hrebennem.

Na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się kierujący Mercedesem Sprinterem obywatel Ukrainy. W trakcie weryfikacji legalności pojazdu okazało się, że funkcjonariusze potwierdzili ingerencję w numerze identyfikacyjnym VIN.

Reklama

Do tego polscy pogranicznicy ustalili jeszcze jeden fakt – zamontowana w „906-tce” skrzynia biegów pochodziła z samochodu skradzionego we Włoszech.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali już ponad 30 pojazdów o łącznej wartości blisko 4 mln zł.

Ostatecznie 28-letni mężczyzna został zatrzymany a Sprintera zabezpieczono a sprawę przekazano do dalszego prowadzenia policjantom z Tomaszowa Lubelskiego.

Przy okazji funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pochwalili się, że od początku 2024 roku odzyskali już ponad 30 pojazdów o łącznej wartości blisko 4 milionów złotych.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =