Reklama
stats

Renault liderem sprzedaży dostawczaków w Europie

Renault liderem sprzedaży dostawczaków w Europie

Renault już od 18 lat z rzędu jest liderem segmentu lekkich samochodów dostawczych w Europie. W 2015 roku marka zanotowała wzrost sprzedaży o 16,9%.

Ubiegły 2015 rok okazał się bardzo udany dla aut z segmentu lekkich samochodów dostawczych (LCV) Grupy Renault, które są sprzedawane w 112 krajach.

Na całym świecie odnotowano wzrost sprzedaży o 12,4%, do poziomu 387 tysięcy sztuk, a w 2015 roku sprzedaż Grupy Renault na rynkach pozaeuropejskich wyniosła 92 400 samochodów. To świetny wynik, zwłaszcza, że poza Ameryką Północną utrzymuje się tendencja spadkowa w segmencie LCV.

Reklama

Aktualnie pojazdy z Grupy Renault – w skład której, poza modelami Kangoo, Trafic i Movano, wchodzi też m.in. Dacia z modelem Dokker – stanowią już 3,76% globalnego udziału w rynku lekkich aut dostawczych.

Zobacz też: Renault Kangoo II – wyprodukowano milion sztuk

W Europie Renault zanotowało wzrost udziału w segmencie dostawczaków o 16,9%, co oznacza, że sprzedano o 29 tysięcy samochodów więcej niż w 2014 roku. Dzięki takiemu wynikowi Grupa Renault już od 1998 roku utrzymuje się na pozycji europejskiego lidera w segmencie pojazdów dostawczych.

Źródło zdjęcia: Dacia

Podziel się: