Rozpruty Sprinter po uderzeniu w pomoc drogową na S8

Rozpruty Sprinter po uderzeniu w pomoc drogową na S8

Wczoraj doszło do groźnego zdarzenia pod Wieruszowem. Niemal cały prawy bok Sprintera został oderwany po uderzeniu w pojazdy pomocy drogowej.

W środę 20 marca miała miejsce groźnie wyglądająca kolizja drogowa, do której doszło pod Wieruszowem na drodze ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia.

Około godziny 20:30 na 136. kilometrze „S8-ki” prowadzący dostawczego Mercedesa Sprintera uderzył w jadący w tym samym kierunku pojazd pomocy drogowej na podwoziu Renault Master Maxi, który przewoził Forda Transita.

Reklama

W wyniku tego zdarzenia, zakwalifikowanego jako kolizja drogowa, na szczęście nikt nie został poważnie ranny, chociaż w zasadzie cały prawy bok Sprintera został oderwany od reszty pojazdu.

O olbrzymim szczęściu w nieszczęściu może mówić kierowca „906-tki”, który doprowadził do tej groźnie wyglądającej kolizji, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Do kolizji z udziałem Mercedesa Sprintera i Renault Master Maxi przewożącego Forda Transita doszło pod Wieruszowem, na terenie gminy Lututów.

Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że do zdarzenia doszło z winy prowadzącego Sprintera, który nie dostosował prędkości – 54-letni kierowca furgonu został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Na czas działań ratunkowo-porządkowych droga przez dłuższy czas była chwilowo całkowicie zablokowana a policjanci prowadzili inne pojazdy na objazdy.

Źródło zdjęć: OSP Chojny

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =