Reklama

Skradziona „międzynarodówka” odzyskana w Dorohusku

Skradziona „międzynarodówka” odzyskana w Dorohusku

Skradziona w Polsce międzynarodówka została odzyskana na przejściu granicznym w Dorohusku. Kierowcę Masterki zwolniono po przesłuchaniu.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do sprawdzenia na przejściu drogowym w Dorohusku białe Renault Master X 62 z zabudową dedykowaną do transportu międzynarodowego.

Zobacz też: Ukradł firmowe Renault Master – zdążył wymontować GPS

Reklama

Po sprawdzeniu pojazdu w systemie informatycznym okazało się, ze auto kierowane przez 28-letniego obywatela Ukrainy zostało wcześniej skradzione na terytorium Polski.

Polscy pogranicznicy zabezpieczyli odzyskanego busa o szacunkowej wartości 50 000 złotych., którym Ukrainiec próbował wyjechać do swojej ojczyzny. Kierowcę zaś zwolniono po przesłuchaniu w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego.

To kolejny przypadek zatrzymania na polsko-ukraińskiej granicy skradzionego w Polsce Renault Master z zabudową międzynarodową. Czyżby i na wschodnich rynkach francuski bus zaczął cieszyć się uznaniem, jak chociażby Mercedes Sprinter 906?

Przy okazji warto podać też nieco statystyk: od początku 2020 roku funkcjonariusze tylko z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali przeszło 160 poszukiwanych pojazdów oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości ponad 13 milionów złotych.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: