Skradziony Jumper odzyskany. Padł zarzut paserstwa

Skradziony Jumper odzyskany. Padł zarzut paserstwa

Policjanci z Radziejowa odzyskali skradzionego Citroena Jumpera. Właściciel posesji, gdzie stał bus, usłyszał zarzut paserstwa.

W środę 6 marca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie uzyskali informacje mające wskazywać, że na jednej z posesji w gminie Bytoń (woj. kujawsko-pomorskie) stoi skradziony 3 dni wcześniej na terenie Niemiec dostawczy Citroen Jumper.

Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili, że zaparkowany tam jest biały furgon, na którym zamontowano tablice rejestracyjne z całkowicie innego pojazdu.

Reklama

Wyceniony na 100 000 złotych dostawczak został zabezpieczony a do sprawy zatrzymano 49-letniego mieszkańca powiatu radziejowskiego, na którego posesji odnaleziono skradziony pojazd.

Prokuratorski zarzut paserstwa usłyszał 49-latek, na którego podwórku odnaleziono skradzionego w Niemczech 3 marca dostawczego Jumpera.

Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa i decyzją prokuratora został oddany pod policyjny dozór – teraz czeka go sprawa przed sądem. A za

Za paserstwo Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Poniżej publikuję treść konkretnego paragrafu:

§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 291 Kodeksu Karnego

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 5 =