Sprinter skradziony w Wielkiej Brytanii odnalazł się w Augustowie

Sprinter skradziony w Wielkiej Brytanii odnalazł się w Augustowie

Polska Straż Graniczna zatrzymała skradzionego w Wielkiej Brytanii Mercedesa Sprintera. Kierujący furgonem obywatel Litwy został przekazany policjantom.

We wtorek 31 stycznia funkcjonariusze z augustowskiej placówki Straży Granicznej zatrzymali do sprawdzenia Mercedesa Sprintera na „na angielskich blachach”. Po sprawdzeniu pojazdu w systemie SIS (System Informacyjny Schengen) wyszło na jaw, że furgon z 2015 roku, którego wartość oszacowano na 90 000 złotych, został skradziony z terytorium Wielkiej Brytanii.

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

Ponadto, po szczegółowej weryfikacji dokumentów stwierdzono też, iż okazany przez kierowcę dowód rejestracyjny pojazdu został podrobiony. Pogranicznicy po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji przekazali 43-letniego Litwina funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, którzy będą dalej zajmować się tą sprawą.

To, że Mercedesy Sprintery są lubiane przez złodziei ze wschodniej części Europy wiadomo nie od dziś, ale żeby aż z Wielkiej Brytanii w całości ściągać skradzione busy, które w dodatku mają inną m.in. deskę rozdzielczą, reflektory, czy lusterka zewnętrzne? Ot, taka to widocznie złodziejska fanaberia…

Źródło zdjęcia: Straż Graniczna

Podziel się: