Reklama

Sprinter ze skradzioną skrzynią biegów zatrzymany w Korczowej

Sprinter ze skradzioną skrzynią biegów zatrzymany w Korczowej

Polscy pogranicznicy zatrzymali w Korczowej Mercedesa Sprintera, który miał zamontowaną skradzioną skrzynię biegów z innego auta.

We wtorek 11 lipca na drogowym przejściu granicznym w Korczowej pojawił się 29-letni obywatel Ukrainy, który chciał wyjechać z Polski Mercedesem Sprinterem na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zauważyli rozbieżności w oznaczeniach identyfikacyjnych znajdujących się na poszczególnych elementach „906-tki”.

Reklama

Dzięki międzynarodowej współpracy służb ustalono, że skrzynia biegów zamontowana w Sprinterze pochodzi z innego egzemplarza skradzionego z terytorium Holandii.

W ramach czynności strażnicy graniczni przesłuchali 29-latka w charakterze świadka, ale auto z zamontowaną skradzioną skrzynią biegów zostało zatrzymane i będzie poddane kompleksowej ekspertyzie.

Przy okazji tego komunikatu Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej poinformował, że od początku 2023 roku pogranicznicy z Podkarpacia ujawnili samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami pojazdy oraz podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o łącznej i szacunkowej wartości 5,4 miliona zł.

Źródło zdjęcia: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Podziel się: