Reklama

Ukradł Craftera spod warsztatu. W środku sprzęt za 270 000 zł

Ukradł Craftera spod warsztatu. W środku sprzęt za 270 000 zł

Chełmscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł VW Craftera stojącego pod warsztatem samochodowym. W środku był sprzęt za 270 000 zł.

W ubiegły wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zgłosił się 42-latek, który zgłosił kradzież dostawczego Volkswagena Craftera z zabudową warsztatową a dodatkowo w ładowni „blaszki” znajdował się specjalistyczny pojazd gąsienicowy.

Bus zaparkowany był na parkingu przy warsztacie samochodowym a dodatkowo z zaparkowanego obok niezamkniętego Mercedesa zniknął zestaw elektronarzędzi. Wartość strat oszacowano na przeszło 270 000 złotych.

Reklama

Już tego samego dnia chełmscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży. Znany policjantom za podobne kradzieże 21-latek z powiatu chełmskiego był już karany za podobne przestępstwa.

Zatrzymanemu sprawcy za kradzież mienia znacznej wartości grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście całość utraconego mienia została odzyskana – Crafter wraz z elektronarzędziami ukryte zostały w lesie w pobliżu miejsca zamieszkania przestępcy.

Mężczyzna dzisiaj został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe jego aresztowanie. Niebawem będzie odpowiadać za przestępstwo kradzieży mienia znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − czternaście =