Reklama

Wypadek Renault Trafic na autostradzie A2 – nowe ustalenia

Wypadek Renault Trafic na autostradzie A2 – nowe ustalenia

Tragiczny wypadek Renault Trafic na autostradzie A2 – nowe ustalenia w sprawie zdarzenia, gdzie zginęła młoda pasażerka jadącego do Polski z Holandii busa.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili, że w wypadku do którego doszło w niedzielę 2 lutego na 82. kilometrze autostrady A2 zginęła 20-letnia pasażerka Renault Trafic.

Zobacz też: Renault Trafic dachowało na A2 – 1 osoba zmarła a 8 jest rannych

Reklama

Już wiadomo, że minibus wracał z 8 pasażerami oraz kierowcą do Polski z Holandii.

Prowadzący busa prawdopodobnie zasnął za kierownicą – on sam nie został ranny, ale pozostałe 7 osób trafiło do szpitali. Już potwierdzono, że kierowca przewożący osoby z Holandii był trzeźwy.

Helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrano mężczyznę, który był reanimowany na miejscu wypadku.

Poniżej zamieszczam wideo z karetki, która mogła szybko dojechać na miejsce zdarzenia dzięki innym kierowcom stojącym na „A2-ce” – utworzyli oni wzorcowy „korytarz życia”.

Warto przypomnieć, że w minibusach do 9 osób (łącznie z kierowcą) nie ma obowiązku montowania tachografu rejestrującego m.in. czas pracy kierowcy i prędkość z jaką porusza się pojazd.

Dotyczy to nie tylko prywatnych samochodów, ale też minibusów, którymi wykonywane są przewozy osób np. do Austrii, Niemiec, czy Holandii.

Teraz zebrany materiał dowodowy oraz zeznania świadków będzie poddany analizie przez prokuraturę, która będzie ustalać m.in. ile czasu kierowca spędził za „kółkiem”.

Źródło zdjęć: OSP Lutol Suchy

Podziel się: