Reklama

Wyprzedzał na przejeździe kolejowym. Kierowca busa ukarany

Wyprzedzał na przejeździe kolejowym. Kierowca busa ukarany

Policjanci z Lublińca otrzymali nagranie od świadka wykroczenia, na którym widać busa wyprzedzającego inne auta na przejeździe kolejowym.

Dzisiaj na stronie śląskiej policji pojawiło się nagranie pochodzące z wideorejestratora jednego z kierowców wyprzedzonych przed Fiata Ducato na przejeździe kolejowym na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Lubliniec.

Świadek niebezpiecznego zachowania kierowcy busa przesłał nagranie na skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Reklama

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu nie mieli problemów z ustaleniem personaliów skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy „blaszki”. Ostatecznie policjanci nałożyli na 55-letniego mężczyznę 1000 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych.

Warto bowiem przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do torowiska obowiązany jest zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość tak, aby móc się zatrzymać w bezpiecznym miejscu.

Do tego zabronione i skrajnie niebezpieczne jest objeżdżanie opuszczanych zapór, wjeżdżanie na przejazd, kiedy po drugiej stronie nie ma możliwości do kontynuowania jazdy, a także wyprzedzanie innych pojazdów bezpośrednio przed i na przejeździe kolejowym.

Źródło zdjęcia i filmu: KPP Lubliniec

Podziel się: