Reklama

100 kg ładowności w busie służącym za mobilny sklep

100 kg ładowności w busie służącym za mobilny sklep

Tylko 100 kg ładowności miał bus służący za mobilny sklep, który zatrzymało mazowieckie ITD. W rzeczywistości DMC było znacznie przekroczone.

W sobotę 3 września inspektorzy ITD prowadziło działania kontrolne na terenie powiatu żuromińskiego. Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów był m.in. zarejestrowany na 3,5 tony pojazd dostawczy przystosowany do roli mobilnego sklepu.

Jak się okazało auto było przeładowane – na wagach wyszło 4700 kg, ale najciekawsze chyba w trakcie tej kontroli była ładowność figurująca w Centralnej Ewidencji Pojazdów, która wynosiła… 100 kg.

Reklama

Zobacz też: Zestaw z amoniakiem przewrócił się na Sprintera. Zmarł kierowca busa

Jak wynika z oficjalnego komunikatu WITD w Radomiu, kierowca mobilnego sklepu ukarany został mandatem za przekroczenie DMC oraz nakazano rozładunek nadmiaru towaru, co w zasadzie musiało oznaczać całkowite wyjęcie wszystkiego, co było w aucie.

Tego samego dnia mazowieccy inspektorzy ITD zatrzymali także Iveco Daily na bliźniakach, które pomimo tego, że nie powinno ważyć więcej niż 3500 kg, było znacznie przeładowane – wagi ITD wskazały 6300 kg.

Także i w tym wypadku kierowca otrzymał mandat karny a na przeładunek firma zajmująca się sprzedażą nasion kukurydzy, rzepaku i zboża musiała podstawić aż “solówkę”.

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Myślący

    Ale sensacja. Te samochody w większości są przystosowane do większych ładunków tylko mają specjalne zaniżone dmc bo mamy takie dziadowskie przepisy a że państwo policyjne to tylko karać i robić pokazówki aby zastraszyć innych. Co dzień tylko nowe wyższe kary i nowe sensacyjne artykuły a wszystko po to aby coraz bardziej wyciskać ludzi. Ciekawe ile jeszcze ludzie wytrzymają bycie niewolnikami tego chorego systemu. Nie wszyscy są bogaczami i celebrytami i nie każdego stać na nowe samochody, ludzie jeżdżą tym co mają aby jakoś przetrwać ale kogo to obchodzi….

  2. Elomelo

    Przeklęty pisowsko-bolszewicki raj, facet chce zarobic na utrzymanie swoje i rodziny jak moze a te urwy w mundurach by go tam najchetniej rozstrzelały, niech bedzie przeklety kazdy funkcjonariusz ITD i kazdy kraweznik z drogowki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 + dwadzieścia =