Reklama

17 osób w dostawczym Fiacie Ducato

17 osób w dostawczym Fiacie Ducato

Policjanci z Białej Rawskiej zatrzymali do kontroli 3-osobowego Fiata Ducato w wersji furgon, który na pace zamiast towaru przewoził aż 14 pasażerów!

Funkcjonariusze „drogówki” skontrolowali 16 lutego w Białej Rawskiej białą furgonetkę, w której zarówno kierowca, jak i dwóch siedzących obok pasażerów nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Zobacz też: Volkswagen LT 35 jako 18-osobowy autobus z nadwagą na pusto

Reklama

Po chwili okazało się jednak, że w przedziale ładunkowym Fiata Ducato znajdują się kolejni pasażerowie siedzący na prowizorycznie przygotowanych ławkach i drewnianych skrzynkach na owoce. Łącznie policjanci naliczyli 14 mężczyzn w wieku 19-72 lat, z czego wszyscy pochodzili z powiatu rawskiego. Według stróżów prawa byli to najprawdopodobniej pracownicy sezonowi zatrudnieni w okolicznych sadach.

To jednak nie koniec historii. Policjanci uznali też, że dostawcze Ducato jest w złym stanie technicznym i zatrzymali dowód rejestracyjny zakazując dalszej jazdy. Pojazd nie był przystosowany do przewozu takiej liczby osób. Kierującemu busem za popełnione wykroczenia zatrzymano prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie do sądu, a dwaj pasażerowi jadący bez pasów ukarani zostali mandatami karnymi.

Źródło zdjęcia: policja

Podziel się: