Volkswagen LT 35 jako 18-osobowy autobus z nadwagą na pusto

Volkswagen LT 35 jako 18-osobowy autobus z nadwagą na pusto

Volkswagena LT 35, którego przerobiono z dostawczaka na autobus, zatrzymali do kontroli inspektorzy ITD Katowice. Miał zabrać na wycieczkę przedszkolaków.

Śląscy funkcjonariusze ITD sprawdzali wczoraj w Tychach autobusy przewożące dzieci i młodzież w okresie ferii.  Wśród skontrolowanych pojazdów funkcjonariusze zwrócili od razu uwagę na VW LT 35, który miał zabrać tego dnia na wycieczkę grupę przedszkolaków z Tychów.

Zobacz też: ITD Kraków zatrzymało Iveco Daily przeładowane o 7 ton

Reklama

Jak się okazało ” LT-ek” po przeróbkach z samochodu dostawczego o dopuszczanej masie całkowitej do 3,5 tony, „awansował” do roli 18-osobowego autobusu.

Po zważeniu pojazdu okazało się, że w ramach zmian w konstrukcji Volkswagena (zamontowanie dodatkowych kilkunastu siedzeń) jego masa własna była o wiele wyższa niż przewidział producent.

Z dowodu rejestracyjnego wynikało, że „LT-ek” ważyć powinien na sucho 2027 kilogramów, ale na wagach ITD wyszło, iż ten „autobus” ma aż 423 kilogramów nadwagi. W tej sytuacji inspektorzy zakazali wykonywania przewozu tym pojazdem i zatrzymali jego dowód rejestracyjny ze względu na znaczne różnice pomiędzy danymi tam zawartymi, a stanem faktycznym.

Źródło zdjęcia: WITD Katowice

Podziel się: