Reklama

ITD Kraków zatrzymało Iveco Daily przeładowane o 7 ton

ITD Kraków zatrzymało Iveco Daily przeładowane o 7 ton

Inspektorzy z ITD Kraków zatrzymali do kontroli Iveco Daily. Podczas ważenia okazało się, że z zamiast dopuszczalnych 3,5 tony pojazd waży… 10,4 tony.

Wczoraj, czyli 26 stycznia, funkcjonariusze krakowskiego ITD pełnili służbę przy krajowej „siódemce” w miejscowości Brzuchania. Korzystając z systemu preselekcji (listwa pomiarowa wbudowana w nawierzchnię jezdni) wytypowali do kontroli białe Iveco Daily, które – jak się potem okazało – przewoziło owoce z Polski do Rumunii

Na podstawie przeprowadzonego ważenia stwierdzono, że Daily wraz z ładunkiem owoców waży 10,4 tony, chociaż dopuszczalna masa całkowita według dowodu rejestracyjnego nie mogła być wyższa niż 3,5 tony.

Reklama

Zobacz też: Używany dostawczak – poradnik kupującego (zdjęcia)

Za przekroczenie DMC o 6,9 tony pojazdu inspektorzy ITD zabronili kierowcy dalszej jazdy do czasu przeładowania towaru. Do tego zatrzymano też dowód rejestracyjny Iveco, gdyż – jak stwierdzili inspektorzy – prawdopodobnie doszło do naruszenia konstrukcji auta. Oprócz tego kierowcę ukarano mandatem karnymi w wysokości 1000 złotych.

Jak wszyscy wiemy Iveco Daily to solidne, bo zbudowane na ramie, dostawcze auto, jednak niemal 7 ton ponad DMC to już poważne nadwyrężenie konstrukcji pojazdu. O bezpieczeństwie jazdy, w tym drodze hamowania, czy stabilności na zakrętach nie wspominając.

Podziel się: