Reklama

17 osób w Mercedesie Sprinterze – na pace siedziało 10 pasażerów

17 osób w Mercedesie Sprinterze – na pace siedziało 10 pasażerów

Aż 17 osób w Mercedesie Sprinterze – na pace siedziało 10 pasażerów na wstawionych tam fotelach. Do tego kierowca doki nie miał prawa jazdy.

W poniedziałek 13 lipca policjanci „drogówki” zatrzymali w Dąbkach nieopodal Sławna (woj. zachodniopomorskie) żółtego Mercedesa Sprintera.

W zarejestrowanym na 7 osób samochodzie jechało łącznie 17 osób, w tym 10 siedziało w ładowni na umieszczonych tam fotelach.

Reklama

W trakcie kontroli okazało się też, że prowadzący dokę 50-latek nie ma uprawnień do kierowania autem – zostały one cofnięte decyzją administracyjną.

Teraz mężczyźnie grozi kara grzywny a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto otrzymał on od policjantów mandat karny oraz punkty karne, a ponadto funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na jego stan techniczny.

Zobacz też: Salon Online 2.0 – wyszukiwarka pojazdów Mercedes-Benz Vans

Warto przytoczyć na koniec prawo o ruchu drogowym – przepisy dopuszczają w artykule 63. dopuszcza przewóz osób poza kabiną kierowcy pojazdu ciężarowego, jednak szybkość jazdy nie może przekraczać 50 km na godzinę a do tego osoby nie znajdują się między ładunkiem a kabiną kierowcy.

Jednak już w zarządzeniu z 1970 roku w sprawie przewozu osób samochodami ciężarowymi, przy tzw. przewozach drużyn roboczych wyczytać można, że w ładowni można przewozić do 8 członków takowej grupy, a do tego nie wolno przewozić osób na powierzchni ładunkowej między ładunkiem a kabiną kierowcy.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: