18 osób w 9-miejscowym VW LT – tak dzieci jechały na zawody

18 osób w 9-miejscowym VW LT – tak dzieci jechały na zawody

Aż 18 osób w 9-miejscowym VW LT – tak dzieci jechały na zawody sportowe. Kierowca poza mandatami stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny minibusa.

W piątek 15 czerwca „Krokodyle” z WITD Olsztyn na MOP Sople (powiat ostródzki) postanowili poddać kontroli białego Volkswagena LT II generacji.

W zarejestrowanym na 9-osób minibusie podróżowało z Litwy do Polski 16 dzieci wraz z opiekunem i kierowcą. Część pasażerów „LT-ka” jechało na zamontowanych dodatkowo fotelach bokiem do kierunku jazdy.

Reklama

Zobacz też: Miał wieźć Oplem Vivaro pasażerów do Holandii – miał 1,36 promila

Do tego z auta wyciekały płyny eksploatacyjne a także stwierdzono nieszczelność w układzie wydechowym.

Ponadto przewożący dzieci pojazd nie posiadał odpowiedniego oznaczenia wymaganego przy transporcie małoletnich pasażerów.

Inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny Volkswagena, a kierowca otrzymał mandaty karne a także stracił prawo jazdy. Nakazano także podstawienie na MOP Sople prawdziwego autobusu z niezbędną liczbą miejsc, ale kierowca zignorował polecenie „Krokodyli” i ruszył z miejsca kontroli.

Po krótkim pościgu „LT-ek” został zatrzymany, a po dzieci wraz z opiekunem zawezwany został autobus zapewniony przez organizatora zawodów.

Źródło zdjęć: WITD Olsztyn

Podziel się: