Reklama

3,69 zł za litr ON – spadki cen paliw wyhamowały

3,69 zł za litr ON – spadki cen paliw wyhamowały

Według analityków obniżki średnich cen paliw na stacjach nie powinny już być tak spektakularne, jednak w ciągu tygodnia litr ON staniał o kolejne 6 groszy.

Eksperci z portalu e-petrol.pl potwierdzają, że obniżki ceny paliw na polskich stacjach nie są już tak duże, jak we wcześniejszych tygodniach.

Największe spadki – co cieszyć może wszystkich jeżdżących busami i lawetami napędzanymi silnikami wysokoprężnymi – zanotował olej napędowy. Aktualnie średnia jego cena detaliczna w kraju to 3,69 zł. Oznacza to, iż w porównaniu do zeszłego tygodnia ropa staniała o 6 groszy.

Reklama

Zobacz też: 3,75 zł za litr ON – ceny paliw ciągle spadają

Z danych e-petrol.pl wynika, że minimalną obniżką cieszyć się mogą też właściciele aut z instalacją LPG. Obecnie za litr autogazu zapłacić trzeba 1,78 zł.

Kierowcy jeżdżący dostawczakami zasilanymi benzyną nie mają już powodów do radości. W przypadku Pb95 średnia cena na polskich stacjach utrzymuje się na zeszłotygodniowym poziomie, czyli 3,99 zł/litr.

W tym tygodniu regionem z najniższymi średnimi cenami paliw na stacjach jest województwo lubuskie i dotyczy to zarówno oleju napędowego (3,95zł/litr), jaki i benzyny Pb95 (3,63 zł/litr). W przypadku LPG najtaniej jest w Świętokrzyskiem (1,67 zł/litr).

Podziel się: