Reklama

420 sztuk VW e-Craftera dla francuskiej firmy Chronopost

420 sztuk VW e-Craftera dla francuskiej firmy Chronopost

To największe jak dotychczas zamówienie na elektryczne Craftery – 420 sztuk VW e-Craftera dla francuskiej firmy Chronopost.

We wtorek 11 lutego przedstawiciel marki Volkswagen Samochody Dostawcze podpisali w Hanowerze z prezesem spółki Chronopost umowę na dostawę 420 egzemplarzy furgonu e-Crafter.

Zobacz też: Citroën Berlingo Van dla La Poste. Francuska poczta zamówiła 2500 aut

Reklama

Chronopost to francuska spółka specjalizująca się w dostawach paczek do 30 kilogramów, która podlega Grupie Le Poste (należącej do DPD).

Co ciekawe, od września 2019 roku CHronopost dostarcza towary klientom w całym Paryżu dysponując w 100% flotą o napędach alternatywnych – do czerwca 2020 roku usługa ta zostanie rozszerzona na ponad osiemnaście kolejnych francuskich miast.

Zobacz też: Miasto Poznań testuje Volkswageny e-Craftery i Caddy na CNG

Kupione przez francuską firmę elektryczne „blaszki” dostarczana mają być przez kolejne dwa lata.  To największe w naszej historii pojedyncze zamówienie na Volkswagena e-Craftera dla klienta flotowego.

Przypomnę tylko, że VW e-Crafter dysponuje mocą 100 kW/136 KM a jego ładownia ma objętość 10,7 m3. Przy 3,5 tonowym DMC jego ładowność to niecałe 1000 kg.

Na stacji ładowania CCS prądem stałym 40 kW w ciągu 45 minut akumulator elektrycznego Craftera można naładować do 80% pojemności.

Jeżeli jednak skorzystamy ze stacji ładowania prądem zmiennym 7,2 kW, to akumulator e-Craftera zostanie w 100% zasilony energią elektryczną w ciągu 5 godzin i 20 minut.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: