A tak się rwał na busy. Teraz znowu stanie przed sądem

A tak się rwał na busy. Teraz znowu stanie przed sądem

W Granowie zatrzymano mężczyznę prowadzącego busa. Wcześniej stracił on prawko za alkohol, więc zdał znowu egzamin, ale to nie wystarczyło.

Na znanym niemal wszystkim punkcie kontrolnym przy drodze krajowej nr 32 w Granowie nieopodal Grodziska Wielkopolskiego inspektorzy ITD prowadzili we wtorek 18 kwietnia czynności ukierunkowane m.in. na przeciążone pojazdy ciężarowe z DMC do 3,5 tony.

Wśród zatrzymanych busów znalazł się jeden przeładowany „tylko” o 1,2 tony. Kierowcą tego dostawczaka był mężczyzna, który wcześniej stracił już prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Reklama

Najcięższy tego dnia w Granowie bus ważył 5,1 tony, za co kierowca otrzymał 1500 zł mandatu.

Nie tak dawno kierowca przeciążonego busa ponownie zdał państwowy egzamin, aby odzyskać uprawnienia, lecz nie otrzymał jeszcze fizycznie blankietu.

A, że przed otrzymaniem dokumentu prawa jazdy, każdy kierowca jest traktowany jak osoba nieposiadająca uprawnień do prowadzenia pojazdu, na miejsce wezwano policjantów z Grodziska Wielkopolskiego, który skierowali przeciw mężczyźnie sprawę do sądu.

Oczywiście, wszyscy kierowcy przeciążonych busów (rekordzista ważył 5,1 tony) otrzymali od „Krokodyli” zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia nadmiaru towaru na inne pojazdy.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się:
3

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. IamRoman

    Kto pisał ten artykuł? Pietnowanie kierowcy bo jechał bez blankietu, przeładowanym autem… Ku#$ zj&y, czyja to wina, że to auto było przeładowane 1.9? Ta firma nonstop tak wypuszcza kierowców, którzy tak jeżdżą i nikt nic z tym nie robi!

  2. Yoo

    A wystarczyło mieć mObywatela.

  3. Rebeliant80

    Nio przecierz dowod bierze a nie prawo jazdy przy kontroli 🙂 . Uprawnienia zdal to za co go do sadu podali 🙂

Komentarze zamknięte.