Reklama

Akcja trzeźwość na mazowieckich trasach – wpadł kierowca Masterki

Akcja trzeźwość na mazowieckich trasach – wpadł kierowca Masterki

W akcji “trzeźwość” na mazowieckich trasach inspektorzy ITD przebadali 716 kierowców. Wśród nich był nietrzeźwy z Renault Master.

W poniedziałek 24 października mazowieccy inspektorzy ITD po raz kolejny zastosowali masowe kontrole przesiewowe, aby wyeliminować z ruchu osoby prowadzące pojazdy ciężarowe, busy czy autobusy po spożyciu alkoholu lub wręcz w stanie nietrzeźwości.

W trakcie porannych działań na DK 2 i DK 9 oraz ekspresowej S7 oraz S8 przebadano 716 kierowców, z czego tylko dwóch ruszyło w trasę “na podwójnym gazie”.

Reklama

Na ul. Żółkiewskiego w Radomiu wpadł nietrzeźwy mężczyzna prowadzący Renault Master. Kierowcy busa, który miał tego dnia przewieźć ładunek z Radomia pod Warszawę miał 0,32 mg/l, co daje 0,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W stanie wskazującym na spożycie alkoholu był także kierowca 40-tonowego zestawu na S8 pod Wyszkowem. W tym wypadku badanie alkomatem wykazało 0,17 mg/l (0,35 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ostatecznie obaj kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom policji. W przypadku kierowcy busa musi się on liczyć m.in. z tym, że za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności a także orzeczony zostanie zakaz prowadzenia pojazdów na minimum rok.

Do tego sąd obligatoryjnie nałoży na sprawcę przestępstwa karę pieniężną na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmującej się pomocą ofiarom wypadków drogowych w wysokości od 5000 zł w górę.

Źródło zdjęcia: WITD Radom

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − 4 =