Skontrolowali trzeźwość 1925 kierowców. Wynik daje do myślenia

Skontrolowali trzeźwość 1925 kierowców. Wynik daje do myślenia

Policjanci z Nakła przeprowadzili 4 maja zmasowane kontrole na drogach sprawdzając trzeźwość 1925 kierowców. Wynik daje do myślenia!

Kilka wolnych dni weekendu majowego za nami. W wielu przypadkach wypoczynek przy grillu na działce, czy relaks nad morzem lub w górach połączony został ze spożyciem napojów wyskokowych.

I dlatego właśnie chciałem napisać te kilka zdań o akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej w Nakle nad Notecią oraz na terenie całego powiatu nakielskiego przez funkcjonariuszy „drogówki”, przy wsparciu kolegów z ogniwa patrolowego a nawet dzielnicowych.

Reklama

W powiecie nakielskim nie zatrzymano żadnego kierowcy „na podwójnym gazie” z 1925 przebadanych osób. Można? Można.

Otóż w czwartek 4 maja od godzin porannych policjanci przebadali na zawartość alkoholu 1925 kierowców m.in. samochodów osobowych, dostawczych czy ciężarówek oraz autobusów.

Jak podkreślają funkcjonariusze, wszystkie sprawdzone osoby były trzeźwe, co oczywiście można uznać za świetny, wręcz budujący wynik.

Ale skoro na ponad 1,9 tys. osób nikt nie jechał ani w stanie po spożyciu alkoholu, ani w stanie nietrzeźwym, może oznaczać, że jako społeczeństwo zaczynamy pić odpowiedzialniej?

Nie do końca, gdyż w innych częściach Polski zatrzymywano przez okres majówki wielu pijanych kierowców a także dochodziło do wypadków i kolizji z ich udziałem.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: