Akcja „waga” w Opolskiem: sprawdzono 30 busów i 27 ciężarówek

Akcja „waga” w Opolskiem: sprawdzono 30 busów i 27 ciężarówek

W poniedziałek 29 sierpnia ITD przeprowadziło akcję „waga” na opolskich drogach. Łącznie sprawdzono 30 busów i 27 ciężarówek.

Opolscy „Krokodyle” w miniony poniedziałek zorganizowali całodzienną akcję kontrolną ukierunkowaną przede wszystkim na sprawdzenie realnych wag pojazdów poruszających się po terenie województwa opolskiego.

W trakcie działań, w których wzięło udział 12 inspektorów ITD, zważono łącznie 57 pojazdów i zespołów pojazdów z czego z nich to 30 dostawczaki z DMC poniżej 3,5 tony oraz 27 ciężarówek lub zestawów z DMC powyżej 3,5 tony.

Reklama

Zobacz też: Ani jednej kontroli wagowej przez 27 miesięcy – raport NIK o ITD

W ciągu całej akcji „Krokodyle: w 22 przypadkach stwierdzili przekroczenie normatywności pojazdów skutkujące nałożeniem 19 mandatów karnych dla kierowców na łączna kwotę 11 450 zł. Do tego w 4 przypadkach wszczęto postępowania administracyjne wobec przewoźników.

Ujawniono też bardzo niebezpieczną usterkę w postaci pękniętej tarczy hamulcowej oraz nieprawidłowości w zakresie używania tachografu.

Łącznie zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych, w tym w 3 przypadkach za nieprawidłowości w działaniu oświetlenia a w 2 za brak badań technicznych pojazdu oraz za pęknięte tarcze hamulcowe i niezgodność danych w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym.

Jak widać na załączonych zdjęciach kierowcy wielu busów musieli rozładowywać nadmiar towaru na inne pojazdy, a czasem towar oczekiwał na transport nawet na środku punktu kontrolnego.

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się: