Reklama
stats

Aplikacją FordPass Pro zamkniesz lub odpalisz swojego Forda

Aplikacją FordPass Pro zamkniesz lub odpalisz swojego Forda

Producent już zapowiada rozwój tego systemu. Na początek aplikacją FordPass Pro zamkniesz lub odpalisz swojego Forda czy sprawdzisz jego lokalizację.

FordPass Pro to aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym Android oraz iOS (Apple), które będą dostępne na platformach Apple App Store i Google Play.

Dzięki tej skierowanej do małych firm „apce” kierowca lub osoba zarządzająca flotą będzie mogła m.in. sprawdzić zdalnie m.in. aktualny stan paliwa w pojeździe czy poziom płynu AdBlue.

Reklama

Zobacz też: Ford Transit Custom PHEV – wyniki z testu 20 hybryd w Londynie

Do tego FordPass Pro zlokalizuje zaparkowanego Forda np. na parkingu centrum handlowego, a jeżeli ktoś uruchomi alarm w pojeździe, taka informacja również trafi za pomocą aplikacji do właściciela.

Poza zdalnym otwieraniem lub zamykaniem auta bardzo ciekawą użytecznością FordPass Pro jest możliwość odpalenia przy pomocy aplikacji silnika (opcja dostępna wyłącznie w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów), co przyda się przy większych mrozach.

Dodatkowo aplikacja powiadomi o spadku ciśnienia w którejś z opon, a nawet wyświetli aktualny przebieg główny auta oraz pomoże odszukać dane zagadnienie w książce obsługi pojazdu.

Przy instalowaniu FordPass Pro aplikacja wymaga dodania numeru VIN konkretnego pojazdu, a łącznie z poziomu jednego smartfona można mieć dostęp do 5 samochodów.

Początkowo usługa będzie dostępna w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Francji, ale Ford już zapowiada, że trafi ona także na inne rynki.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: