Reklama
stats

Bus najechał na pługopiaskarkę. Śmiertelny wypadek na A4

Bus najechał na pługopiaskarkę. Śmiertelny wypadek na A4

Pod Bolesławcem na autostradzie A4 bus najechał na pługopiaskarkę. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca dostawczaka.

W piątek 8 grudnia po godzinie 6 rano doszło do tragicznego wypadku na 46. kilometrze „A4-ki” na wysokości Bolesławca (woj. dolnośląskie).

Jadące w kierunku Zgorzelca dostawcze Renault Master najechało na tył pługopiaskarki marki MAN odśnieżającej prawy pas autostrady.

Reklama

Niestety, pomimo wysiłku służb ratunkowych, nie udało się uratować życia kierowcy busa. Prowadzący MAN-a mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Do tragicznego wypadku z udziałem pługopiaskarki i dostawczego Renault Master doszło pomiędzy węzłami Boleslawiec – Krzyżowa na pasie w kierunku Zgorzelca.

Na czas działań ratunkowo-porządkowych autostrada A4 w miejscu wypadku była nieprzejezdna – policjanci kierowali innych podróżnych na objazdy trasą A18 i dalej lokalnymi drogami. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku trwały przeszło 3 godziny.

Teraz bolesławieccy funkcjonariusze „drogówki” pod nadzorem prokuratora będą ustalać dokładny przebieg oraz szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Źródło zdjęć: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu

Podziel się: