Reklama
stats

Bus wbił busa w ciężarówkę. Jeden z kierowców zakleszczony

Bus wbił busa w ciężarówkę. Jeden z kierowców zakleszczony

Na niemieckiej A6 bus wbił innego busa w ciężarówkę. Jeden z kierowców został zakleszczony w zmiażdżonej kabinie.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 30 marca na autostradzie A6 w pobliżu Enkenbach-Alsenborn w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat.

Według ustaleń lokalnej policji około godziny 11.40 tuż za skrzyżowaniem Bruchmühlbach-Miesau na końcu powstałego zatoru drogowego międzynarodówka z polską zabudową uderzyła w inne auto dostawcze wbijając je w tył „solówki” również stojącej w korku.

Reklama

Oba busy zostały poważnie uszkodzone i trzeba je było odholować z miejsca wypadku.

Kierowca, który spowodował wypadek, został zakleszczony w zmiażdżonej kabinie i aby go ewakuować z pojazdu strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala uniwersyteckiego.

W wyniku tego wypadku także kierowca wbitego pod ciężarówkę busa doznał rany szarpanej głowy i na miejscu opatrzyli go ratownicy medyczni. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

Niestety, w oficjalnym komunikacie nie pojawiły się informacje dotyczące tego, jakiego obywatelstwa byli ranni kierowcy busów.

Jak podają niemieckie służby, jeszcze po godzinie 14.30 na miejscu zdarzenia trwały prace porządkowe a ruch między węzłem Bruchmühlbach-Miesau a węzłem autostradowym Landstuhl dostępny był tylko jednym pasem.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: