Bus wbił się w DAF-a. Tył Daily osiadł na słupku A Skody

Bus wbił się w DAF-a. Tył Daily osiadł na słupku A Skody

Kierowca chłodni na Iveco Daily spowodował wypadek na DK 19. Przód busa wbił się w DAF-a, z kolei tył oparł się na słupku A osobowej Skody.

Brak obserwacji tego, co dzieje się przed pojazdem było przyczyną groźnego zderzenia w sobotę 25 listopada na drodze krajowej nr 19 na na pograniczu miejscowości Tylawa i Barwinek, nieopodal polsko-słowackiego przejścia granicznego.

Około godziny 8:15 jadący od strony Barwinka kierowca Iveco Daily zjeżdżając po łuku za osobową Skodą Octavią najpierw w ostatniej chwili próbował ominąć zwalniąjącą przed nim osobówkę, po czym odbił w lewo uderzając w stojącego w kolejce do granicy DAF-a.

Reklama

Po uderzeniu w ciągnik siodłowy tył chłodni opadł na zarejestrowaną na Słowacji Octavię miażdżąc jej słupek A od strony kierowcy.

W wyniku sobotniego wypadku droga krajowa nr 19 na pograniczu miejscowości Tylawa i Barwinek została całkowicie zablokowana. Na miejscu zdarzenia pojawił się też patrol policji, który zajął się ustalaniem wszystkich szczegółów tego zajścia.

W wyniku wypadku ranny został kierowca Iveco Daily, lecz inne osoby podróżujące pojazdami biorącymi udział w tym zdarzeniu nie wymagały opieki.

Co warto podkreślić, służby ratunkowe miały problemy z powodu ciężarówek, które blokowały czasem nawet dwa pasy DK19. Doszło do blokady DK19.

Moment wypadku nagrany został przez kamerkę zamontowaną w pojeździe, przez który prowadzący Skodę zaczął hamować.

Źródło zdjęć: OSP Tylawa

Podziel się: